Charakterystyka energetyczna budynku – certyfikat

Powinniśmy zdawać sobie sprawę, że jeżeli już pragniemy skorzystać z dofinansowania pochodzącego z różnych rządowych skryptów na przykład takich jak czyste powietrze to musimy przede wszystkim zlecić wykonanie fachowego audytu takiego jak audyt energetyczny. Jest to audyt wykonywany przez profesjonalistów, którzy oceniają obecny stan jak też proponują rozwiązania prowadzące do poprawy w zakresie bilansu energetycznego budynku.
Co warto mieć świadomość tego na temat świadectw energetycznych?
Na początku powinno się podkreślić, że świadectwo charakterystyki energetycznej może być wystawione tylko przez osobę posiadającą uprawnienia audytora energetycznego.

Należy tutaj podkreślić, że wykonanie audytu to głównie rozpoznanie stanu technicznego budynku jak również ocena zapotrzebowania na energię oraz ogrzewanie, które wynika między innymi z parametrów technicznych obiektu. Warto dodać jednak o tym, że taki audyt określający obowiązujące zapotrzebowanie energetyczne budynku to również propozycje usprawnień, które pomogą zmniejszyć energochłonność obiektu. Warto mieć na uwadze też o tym, że usługa dotyczy nie tylko i wyłącznie obiektów wolnostojących, ale możemy też skorzystać z rozwiązania takiego jakie świadectwo energetyczne mieszkania. Dzięki takiemu audytowi dowiemy się jakie termomodernizacje wpłyną na poprawę parametrów energetycznych budynku, a zatem będą się także wiązały ze z mniejszymi kosztami dotyczącymi ogrzewania czy także utrzymania optymalnej temperatury przez cały rok. Warto zatem skorzystać z takich rozwiązań.

Polecam: świadectwo energetyczne budynku.

FacebookTwitterGoogle+Share

Dodaj komentarz