Drogie zabawki

Kupowanie zabawek dla dzieci dla wielu dorosłych jest dużym wyzwaniem. Wielu dorosłych nie lubi takich zakupów, bo czują się oni zagubieni w sklepach z zabawkami.

Tym bardziej jeżeli już te są dość pokaźnych rozmiarów. Dorośli nie znają się przecież na zabawkach i nie w każdej chwili wiedzą, jakie zabawki dla dziewczynek będą najlepiej właściwe. Tym bardziej, że ich wybór jest taki szeroki. Gdyby w sklepach z zabawkami był jeden rodzaj lalek, klocków czy puzzli, to sytuacja byłaby dużo łatwiejsza. Ale nie jest tak łatwo.
Na sklepowych półkach zabawek jest bez liku. Niektóre z nich kierowane są jedynie dla chłopców, inne jedynie dla dziewczynek. Są z pewnością i takie, które można zakupować i jednym , i drugim. Takie uniwersalne zabawki to najczęściej pluszaki i klocki, bo nawetdosłownie puzzle mogą przedstawiać obrazki typowe dla dziewczynek albo chłopców. Taka zabawką jest na przykład kinetic sand, którym dzieci lubią się bawić bez względu na płeć. To magiczny piasek, który nie brudzi i pozwala na ciekawe zabawy. Z takiego piasku ucieszy się jednakże nie właściwie każde dziecko. Pod tym względem dzieci są bardzo wybredne i dlatego dorośli mają taki problem z kupowaniem zabawek. Dobrze jeśli są rodzicami takich dzieci, bo wówczas w jakimś stopniu wiedza, jakie zabawki dla chłopców interesują ichniejszym synów lub o jakich marzą ichniejszym córki. W dużo gorszej sytuacji są ci dorośli, którzy dzieci nie mają. Wówczas kupują na wyczucie albo decydują się na takie zabawki, które wydają im się interesujące i ciekawe. Albo takie, którymi sami chętnie aby się pobawili.
Źródło informacji: hulajnoga.

FacebookTwitterGoogle+Share

Dodaj komentarz