Faktoring za i przeciw

Faktoring – na czym to polega i z czym to się je? Nie każdemu ta nazwa musi się kojarzyć z działaniami, jakich ono rzeczywiście dotyczy. Siłą rzeczy na pewno kojarzy się z fakturami. I ma z nimi ścisły związek.

Bo faktoring to rodzaj usług i współpracy, jaką nawiązują ze sobą firmy w określonym celu. Stronami w takiej współpracy są faktorant i faktor. Ten pierwszy wystawia faktury dla swoich klientów i kontrahentów.
Faktor przejmuje na siebie ich spłaty i dalej sam zajmuje się tym, aby należność z tytułu poszczególnej faktury wróciła do niego. O tym bowiem będzie decydował jego zarobek. Faktor spłaca fakturę pomniejszoną o stosowaną prowizję. Nie spłaca jej w całości, bo w taki sposób nic ażeby nie zarobił, a usługi faktoringowe mają przynieść mu określony zysk. Dla faktoranta korzyści płynące z faktoringu ograniczają się przede wszystkim do tego, że dzięki niemu ma on większe szanse na zachowanie płynności finansowej. O ile należności za faktury wpływają regularnie, to kasa firmy w każdym momencie jest w lepszej kondycji. To daje możliwość jej decydować się na intratne czy konieczne lokowanie i stwarza lepsze warunki do tego, aby nie korzystać z kredytów i banków. Dla wielu firm jest to bardzo korzystne. Faktoring pełny daje sposobność rozwoju firmom, bo nie dochodzi tu do kłopotów majątkowych. Jest lukratywnym rozstrzygnięciem dla tych firm, których kondycja finansowa jest znakomita i dla tych, które miewają dylematy finansowe. Tego rodzaju usługi wpływają na poprawę ich sytuacji. Dlatego na faktoring decydują się one bardzo chętnie.
Więcej informacji na stronie: faktoring pełny.

FacebookTwitterGoogle+Share

Dodaj komentarz