Folia grzewcza na podczerwień

Folia grzewcza ma zastosowanie przede wszystkim w sytuacji ogrzewania podłogowego. Można ją natomiast wykorzystać na inne sposoby. Nie dotyczą one jedynie montażu.

Czas sprawdzić najistotniejsze zastosowania takiej folii a także jaką najlepiej wybrać do własnego domu. Ogrzewanie jako główna funkcja. Folie grzewcze stosuje się głównie w ogrzewaniu płaszczyznowym. Składają się na to trzy elementy: fiola PET wzbogacona o elektrodę miedzianą, pastę ze srebra i węgiel nadrukowany na folii. Zapewnia to bardzo duże bezpieczeństwo i wytrzymałość. W pełni wodoodporna zapewnia całe uszczelnienie w sytuacji zakończenia prac z ogrzewaniem. Zasilane są prądem o napięciu stałym lub zmiennym Istnieją również folie grzewcze na podczerwień.

Mało kto wie, że folię taką możemy zastosować też w sytuacji ogrzewania sufitowego albo ściennego. Daje to bardzo duże sposobności w przypadku np. aut mieszkalnych (tak zwanych kamperów). Folia sama w sobie jest bardzo cieniutka, dzięki czemu nie zajmuje bardzo dużo miejsca.

Jaką folię wybrać? Wszystko zależy od mocy jednostkowej konkretnego modelu. Sami musimy dostosować swoje oczekiwania od konkretnego stopnia ocieplenia. Warto poszperać w projekcie domu, który może dać nam istotne wskazówki na ten temat. Zazwyczaj wynosi ona około 80W. Im większa powierzchnia zostaje zakryta przez folię, tym trzeba mniej czasu na ogrzanie konkretnego pomieszczenia. Zwiększa to z pewnością komfort mieszkańców domu. Jeżeli tylko decydujemy się na ogrzewanie podłogowe, folia grzewcza powinna być naszym pierwszym zakupem.

Polecamy: folia grzewcza.

FacebookTwitterGoogle+Share

Dodaj komentarz