Funkcje markizy tarasowej

Latem odpowiednia osłona przed słońcem jest konieczna. W tym celu można stosować wiele różnorakich rozwiązań. Jednym z najczęściej wybieranych jest markiza, czyli zasłona przeciwsłoneczna stosowana na zewnątrz budynku.

Żaluzje czy zasłony wewnątrz domu nie wyróżniają się tak wysoką skutecznością jak markizy.
Markizy – bardzo ważne informacje
Należy rozpocząć od tego, że charakteryzuje się kilka rodzajów markiz. Kluczowy podział jest oparty na kryterium przeznaczenia i zgodnie z nim odznacza się: markizy tarasowe, balkonowe a także koszowe. Więc decydując się na markizy Pabianice, możemy zdecydować się na model należący do jednej z takowych trzech dziedzinie. Markizy balkonowe są mniejsze niż tarasowe, jednak markizy koszowe mają półokrągły kształt i są stosowane jako metoda zadaszenia nad wejściami do budynków, na przykład hoteli albo restauracji. Oddzielną kategorię tworzą pergole tarasowe, które stanowią trwałe pokrycie tarasu. Mogą być składane elektrycznie albo mechanicznie. Jest to rozwiązanie bardzo miłe dla oka, wybierane do eleganckich aranżacji w restauracjach czy hotelach.
Markizy poza osłony przed słońcem pełnią też funkcję reklamową. Na materiale umieszczane jest wówczas logo firmy, jej nazwa lub również dowolna grafika nawiązująca do działalności danego przedsiębiorstwa. Takie rozwiązanie buduje pozytywny wizerunek firmy i zwiększa jej rozpoznawalność w grupach docelowych. Nie jest więc zaskoczeniem, że markizy reklamowe Warszawa cieszą się dużą popularnością i coraz więcej firm inwestuje w taką właśnie reklamę.
Zobacz także: markizy tarasowe Łódź.

FacebookTwitterGoogle+Share

Dodaj komentarz