Galeria sztuki – rzeźby

O ile interesujemy się sztuką, a zatem np malarstwem czy rzeźbą, to z całkowitą czyli stu procentową pewnością powinny nas zainteresować rzeźby realizowane przez uznanych artystów, którzy od wielu lat odnoszą sukcesy na arenie międzynarodowej. Dlatego też dużym zainteresowaniem znawców a także wielbicieli sztuki cieszy się Igor MITORAJ rzeźba.
Rzeźby – na co zwrócić uwagę?
Nie ulega wątpliwości, że innowacyjne rzeźby spotykają się z bardzo dużą popularnością, nie tylko i wyłącznie krytyków i innych artystów, ale również osób, które pasjonują się sztuką.

Dlatego też ogromne zainteresowanie wzbudza rzeźba Igor MITORAJ Asklepios. Jest to rzeźba wykonana techniką klasyczną w brązie, też z wykorzystaniem trawertynu. Rzeźba ma wielkość omal 50 cm. Należy zaznaczyć, że artysta odebrał gruntowne wykształcenie artystyczne, a jego prace powstawały z wykorzystaniem klasycznych technik rzeźbiarskich, a zatem są to rzeźby wykonywane w kamieniu, jak też w brązie. Są to zarówno niewielkie rzeźby kameralne, ale również większe o charakterze monumentalnym. W swoich pracach na prawdę bardzo często odwołuje się do antyku. Prócz tego, osoby zainteresowane rzeźbami tego artysty mogą zaznajomić się też z innymi pracami, a mianowicie takimi jak Igor MITORAJ Perseusz. Z całą pewnością warto na bieżąco śledzić galerie sztuki, które prezentują osobom zainteresowanym najnowsze prace czy również pracy już uznane. Niewątpliwie będzie to gratka dla wszystkich wielbicieli sztuki, którzy interesują się na przykład rzeźbą, która nawiązuje do okresu antyku, do więc są to np prace wykonywane w brązie.

Polecamy: Rzeźby Igora Mitoraja.

FacebookTwitterGoogle+Share

Dodaj komentarz