Informacje o domach z bali

Z całą pewnością większą popularnością pośród Mieszkańców polski cieszą się domy murowane, ponieważ przyjęło się, że takie domy są trwalsze. Natomiast w ostatnich latach zdecydowanie coraz więcej osób interesuje się domem z drewna. Dziś nazywa się to kanadyjską technologią budownictwa, a na rynku pojawia się coraz więcej producentów domów z bali.

Jakie są zalety posiadania domu z drewna?Znaczną przewagą domów drewnianych jest czas budowy – jest o sporo szybszy w przyrównaniu do domów betonowych. Dom może powstać w trzy miesiące.Jest to możliwe dzięki konstrukcji, która dzięki drewnie może być w krótszym czasie wykonana, co więcej ten typ domów można w części prefabrykować, co w przypadku murowanych nie jest możliwe. Warto być świadomym, że domy można budować zarówno latem, jak i zimą. Pora roku nie ma na to wpływu.Drewniana konstrukcja jest bardzo szczelna, wykonywana w Kanadyjskiej budowie oraz w miejscach, gdzie temperatury są bardzo niskiej, przez copotrzeba dobrej izolacji. Zimą po wyłączeniu ogrzewania, dom zatrzyma ciepło na dłuższy czas, jednakże latem gorące powietrze nie przedostanie się do wnętrza domu. Ponadto jest samoregulacja wilgotności. Posiadacze domów murowanych na prawdę często zmagają się z kłopotem wilgoci i powstawaniem pleśni a także grzybów. W domach z drewna ten problem nie występuje, gdyż jest perfekcyjny wymianę powietrza.
Wiele ludzi zadaje sobie zapewne pytanie – ile może kosztować budowa takiego domu? Kanadyjska technologia opiera się na lżejszych fundamentach, więc koszt wybudowania będzie zredukowany. Firmy oferują projekty konstrukcji w cenie 100 tyś. pln. Okazuje się, że parterowe domy szkieletowe można wybudować o połowę taniej niż dom gwarantowany o tej samej powierzchni.

Warto zobaczyć: domy z drewna.

FacebookTwitterGoogle+Share

Dodaj komentarz