Jak pielęgnować skórę głowy?

Piękne oraz zadbane włosy to wizytówka każdej kobiety. Warto zdawać sobie sprawę jednakże, że na stan a także kondycję włosów wpływa skóra głowy. Powinno się zatem zadbać o jeden i drugi aspekt, by cieszyć się zdrowymi oraz mocnymi włosami.

Właśnie dlatego warto korzystać z profesjonalnych towarów trychologicznych, czyli zastosowanych do pielęgnacji zarówno włosów, jak również skóry głowy.
Produkty do włosów – co wybrać?
Przede wszystkim na samym początku trzeba zaznaczyć, że w przypadku ważnych problemów trychologicznych należy zgłosić się do specjalisty, czyli trychologa. Do takich bardzo istotnych schorzeń należy w głównej mierze atopowe zapalenie skóry, łojotok, łuszczyca, grzybica czy egzema. Jeśli natomiast nie zmagamy się z tak poważnymi rozterkami, możemy w sposób samodzielny dobrać odpowiednie kosmetyki do pielęgnacji naszych włosów. Dużym zainteresowaniem cieszą się preparaty przeznaczone do złuszczania martwego naskórka głowy, tj. peeling eliokap. Jest to produkt, który poprawia kondycję włosów, ponieważ zapewnia z dużą dokładnością oczyszczoną skórę głowy. Dużym zainteresowaniem wśród klientów cieszy się także complex a eliokap. Jest to produkt, które zawiera składniki aktywne, takie jak kwas mlekowy, które odpowiadają za delikatne usuwanie zrogowaciałego naskórka. A przy tym wzbogacony jest jest o ekstrakt z jałowca oraz szałwii, które wykazują działanie odkażające a także przeciwłojotokowe. Dodatkowo, w preparacie zamieszczono także składniki przeciwgrzybicze oraz przeciwzapalne. Jest to zatem fachowy produkt o kompleksowym działaniu.

Sprawdź: scrub do skóry głowy.

FacebookTwitterGoogle+Share

Dodaj komentarz