Jak pozbyć się drobnoustrojów z mieszkania – ozonowanie

Dezynfekcja wnętrz użytkowych, lokalów usługowych, jak także domów czy mieszkań jest niezbędna, by móc się cieszyć czystym powietrzem wolnym od alergenów czy drobnoustrojów. Na nieszczęście dezynfekcja często wiąże się z użyciem silnych środków czyszczących, które źle wpływają na nasze samopoczucie. Drażni nas ich ich silny zapach, zdarza się również, że wywołują zatrucie.

Jeżeli zatem interesuje nas bezpieczna forma skutecznej dezynfekcji, warto zainteresować się opcją, jaką jest ozonowanie mieszkania.
Na czym polega ozonowanie?
Ozon to gaz, który wykazuje silne właściwości dezynfekujące. Eliminuje bakterie, wirusy, pleśnie a także grzyby. Jak wykazano, likwiduje patogeny z 50 razy większą skutecznością niż wykorzystywany do dezynfekcji chlor. W związku z tym ozon stosowany jest również do oczyszczania wody pitnej czy czyszczenia basenów. Co bardzo interesujące, ozonowanie domu umożliwia również na usunięcie z niego nieprzyjemnych zapachów pochodzenia organicznego oraz nieorganicznego. Dzięki tej metodzie pozbędziemy się między innymi nieprzyjemnego zapachu dymu papierosowego a także woni spalenizny. Ozonowanie pozwala nie tylko i wyłącznie na skuteczną i ustabilizowaną dezynfekcję pomieszczeń z wszelkiego rodzaju drobnoustrojów i patogenów, niemniej jednak także na odświeżenie powietrza, co korzystnie wpływa na nasze samopoczucie. Takie efektywne oczyszczanie powietrza podnosi komfort użytkowania domu jak też wpływa na poprawę stanu naszego zdrowia. Jeśli więcej niepokoi nas stan powietrza w naszym domu, warto skorzystać z usługi – ozonowanie mieszkania. Z całą pewnością efekt nas zadowoli.

Polecamy: ozonowanie domu.

FacebookTwitterGoogle+Share

Dodaj komentarz