Jak pozbyć się rozstępów?

 

które w szybkim tempie przybrały na wadze lub odchudzających się, z wynikiem jojo, które na modyfikacji chudną i tyją. Drogerie kompletne są specyfików mających rozwiązać kłopot – nie zawsze jednak są one skuteczne. Jeżeli systematyczne stosowanie kosmetyków nie likwiduje rozstępów, trzeba rozpocząć kompleksową pielęgnację, która pozwoli jak najmocniej je rozjaśnić – nie w każdej chwili możliwe jest całkowite usunięcie domowymi sposobami.

Pierwszym krokiem w walce z rozstępami powinien być peeling. Nie tylko usunie on martwy naskórek, odsłaniając nowy, ale przede wszystkim wygładzi skórę, sprawiając, że wizualnie będzie ona prezentowała się dużo lepiej. Regularnie wykonywany ma możliwość w ogromnym stopniu rozjaśnić przebarwienia, poprzez ścieranie wierzchniej warstwy naskórka. Następnym etapem pielęgnacji jest sięgnięcie po balsam albo krem do ciała z aktywnymi składnikami – tutaj świetnie sprawdza się masło shea. Składnik ten odnawia komórki skóry i koryguje jej koloryt, usuwając wszelkie plamy, przebarwienia i podrażnienia. Shea jest w stanie w znacznym stopniu zregenerować uszkodzoną skórę. Usuwanie rozstępów to głównie wygładzanie i natłuszczanie skóry, tak, aby jej warstwa wzmocniła się i nabrała zdrowego kolorytu i blasku.

Trzeba pamiętać, że dobrze dopasowana pielęgnacja zadziała wyłącznie wówczas, kiedy będzie stosowana regularnie. Najlepszy wręcz kosmetyk nie zdziała cudów, gdy będzie używany tylko raz na jakiś czas.

Zobacz również: peeling.

FacebookTwitterGoogle+Share

One thought on “Jak pozbyć się rozstępów?

Dodaj komentarz