Jak zdobyć uprawnienia w branży budowlanej?

Jeśli chcemy zwiększyć swoje szanse na podwyżkę czy też dostanie lepszej pracy to niewątpliwie warto inwestować w swój rozwój, a więc zdobywać nowe umiejętności oraz kompetencje. Trzeba wspomnieć o tym, że uprawnienia budowlane wydawane są w postaci decyzji komisji kwalifikacyjnej polskiej izby Inżynierów Budownictwa po pozytywnym zdaniu obu części egzaminu.
Egzamin na uprawnienia budowlane – na co zwrócić uwagę?
Głównie należy zaznaczyć że uprawnienia w branży budowlanej to pozyskanie nowych kompetencji, a przede wszystkim sposobności samodzielnego wykonywania prac technicznych w budownictwie w zakresie projektowania lub kierowania robotami budowlanymi.

Natomiast by podejść do egzaminu na uprawnienia budowlane, powinno się spełnić wymogi, które zawarte są w przepisach prawa budowlanego, a które dotyczą odpowiedniego tytułu zawodowego kierunkowego jak też odbycia odpowiednio długiego stażu w biznesie budowlanej. O ile kandydat spełnia te warunki, to wówczas może zapisać się na sesje egzaminacyjną, takie sesje odbywają się dwie razy w roku. Pamiętajmy o tym, by przygotować się do takiego egzaminu korzystając między innymi z firm szkoleniowych, które udostępniają swoim klientom bazy aktualnych pytań pojawiających się na kolejnych sesjach egzaminacyjnych. Warto wspomnieć też o tym, że uprawnienia budowlane dzielą się na dwie podstawowe kategorie, a mianowicie uprawnienia do kierowania robotami budowlanymi oraz do projektowania. W ich obrębie odróżnia się jeszcze szereg specjalności, a więc powinniśmy wybrać również specjalność w zakresie której pragniemy zdobyć uprawnienia.

Sprawdź: uprawnienia budowlane.

FacebookTwitterGoogle+Share

Dodaj komentarz