Jaki kominek wybrać do mieszkania?

Zdecydowanie coraz więcej osób woli cieszyć się ciepłem bijącym od płomieni ognia w kominku. Na rynku Istnieje sporo dostępnych rozwiązań, zarówno dla domów jak i mieszkań. W ostatnim czasie wyjątkową popularnością cieszą się biokominki.

Jest to rodzaj ekologicznych kominków, w których wykorzystuje się specjalne paliwo. Ogromną pozytywną właściwością kominków ekologicznych jest brak dymu oraz bardzo intuicyjny montaż, który nie wymaga połączenia z szybem wentylacyjnym. W związku z tym biokominki można stosować w mieszkaniach. Dużą popularnością cieszą się piece wolnostojące, które można przemieszczać w którekolwiek miejsce.
Kominki – co jeszcze należy mieć świadomość tego na ich temat?
Aby móc cieszyć się ogniem z kominka, potrzebny jest wkład kominkowy. Wkłady kominkowe najczęściej są żeliwne albo stalowe. Dostępne są również wkłady wodne, które umożliwiają podłączenie do systemu ogrzewania mieszkania albo domu. Wkłady do kominów mają kształt paleniska i muszą być podłączone do systemu kominowego, czyli do wylotu spalin. Jeśli nie mamy możliwości podłączenia urządzenia do wylotu spalin, wówczas możemy zastosować kominki elektryczne. Są to kominki, które imitują płomienie, do złudzenia przypominając prawdziwy ogień. Zdecydowanie przypadną do gustu wielbicielom kominków, którzy nie mogą skorzystać już z tradycyjnych rozwiązań. Wrażenie ognia w kominkach elektrycznych wytwarzane jest dzięki zastosowaniu przyszłościowych technologii, między innymi mgły wodnej, ultradźwięków a także diod LED. Choćby kominki elektryczne pełnią w domu głównie funkcję dekoracyjną, to też wytwarzają ciepło.

Zobacz: piece wolnostojące.

FacebookTwitterGoogle+Share

Dodaj komentarz