Jakie usługi świadczy firma aktuarialna?

Jeśli planujemy podział przedsiębiorstwa lub też fuzje spółek, to powinniśmy zdawać sobie sprawę, że warto korzystać z fachowej wyceny aktuarialnej, jaką oferuje biuro aktuarialne. Są to usługi wykonywane tylko przez profesjonalistów, którzy mają duże doświadczenie, jak też dysponują odpowiednimi rozwiązaniami, które pozwalają na przygotowywanie raportów finansowych w niezbyt długim czasie.
Dlaczego warto skorzystać z usług biur aktuarialnych?
Przede wszystkim należy mieć świadomość, że profesjonalne wyceny finansowe a także aktuarialne są potrzebne w przypadku np wprowadzania nowej polityki podatkowej do firmy.

Tyczy się to też opracowania nowej koncepcji rozwojowej dla firmy, która uwzględnia rozmaite plany modernizacyjne, restrukturyzacyjne czy inwestycyjne. Prócz tego, usługi tj. wycena spółki są potrzebne w przypadku fuzji spółek. Warto wspomnieć także o tym, że całość wyceny aktuarialnej oraz finansowej może być przeprowadzona drogą elektroniczną, co dodatkowo wpływa na szybkość realizacji usługi. Aktuariusze zajmują się też opracowaniem modeli rozwojowych a także modernizacyjnych dla firm działających w różnych branżach, jak również oceną a także analizą zaproponowanych intencji majątkowych. Ponadto, wycena firmy czy spółki to nie jedyne usługi w tym zakresie, ponieważ wyceniane są również wartości niematerialne oraz prawne, a zatem na przykład znak towarowy czy posiadane przez daną firmę patenty. Jak się zatem okazuje, firmy specjalizujące się w wycenach majątkowych oraz aktuarialnych oferują swoim klientom szeroki wachlarz usług.

Źródło informacji: wycena firmy.

FacebookTwitterGoogle+Share

Dodaj komentarz