Karnisze sufitowe

Nasze mamy i babcie nie wyobrażają sobie tego, ażeby okno w pokoju czy w kuchni mogło funkcjonować bez firanki. Dla nich stanowi ona jego nieodłączny detal.

Tym bardziej, że zwykle mamy i babcie lubują się we wzorzystych firanach, które systematycznie piorą, prasują i wieszają w oknach. Posiadają tedy złudzenie, że ich mieszkania są czyste i zadbane. Współcześni młodzi ludzie za firanami już zdecydowanie mniej przepadają. Oni częstokroć rezygnują z tego, aby posiadać w oknach karnisze, a tym samym nie muszą męczyć się z praniem i wieszaniem firan i zasłon, co wcale nie jest prostym misją.
Dla ludzi ze starszego pokolenia okno bez firanki jest gołe i niekompletne, a mieszkanie powoduje wrażenie niezamieszkanego albo takiego, w którym ktoś wziął się za porządne sprzątanie. Takie osoby zwykle nie byłyby w stanie zmienić swoich przyzwyczajeń, bo dla nich karnisze sufitowe i umieszczona na nich zasłony i firany gwarantują pewien odcinek intymności. Dzięki nim to co dzieje się wewnątrz mieszkania, nie jest widoczne dla ludi, którzy znajdują na się zewnątrz. Oprócz tym dla nich karnisze są również dekoracja mieszkania, tym bardziej, że aktualnie właściwie każdy producent karniszy oferuje je w tak wielu barwach i modelach, że de facto można wybrać ładne i ozdobne karnisze, które będą pasowały do każdego wnętrza. I wcale nie ą one tak drogie, jak mogłoby się wydawać. Zazwyczaj karnisz na jedno okno można już kupić za niecałe 100 zł. Cena karnisza z pewnością jest uzależniona od jego długości. Jest też warunkowana tym, z czego karnisz jest wytworzony i jak wykończony.
Sprawdź również informacje na stronie: dodatki do karniszy.

FacebookTwitterGoogle+Share

Dodaj komentarz