Kuoka – ciekawostki

O ile poszukujemy wiarygodnych a także sprawdzonych informacji na temat różnorakich intrygujących gatunków zwierząt, to z pewnością warto odwiedzić stronę internetową, gdzie znajdziemy sumiennie przygotowane artykuły. W ostatnim czasie ogromne zainteresowanie wzbudza gatunek kuoka krótkoogonowa, która zamieszkuje Australię oraz znajdujące się w pobliżu wyspy.
Co warto mieć świadomość tego na temat kuoki krótkoogonowej?
Na początku powinno się wyjaśnić, że zainteresowanie tym zwierzęciem spowodowane jest w głównej mierze obecnością zwiększającej się liczbie memów i fotografii tego sympatycznego gatunku zwierzęcia.

Trzeba podkreślić, że jest to gatunek należący do rodziny kangurowatych. Jak się okazuje, kuoka jest torbaczem dokładnie tak samo jak kangury. Jednak w przeciwieństwie do kangurów wyróżnia się niewielkimi rozmiarami, waży mniej więcej 3 kg. Cechą niepowtarzalną tego zwierzęcia jest krótki ogon. Musimy posiadać jednakże świadomość, że ze względu na własne małe wymiary wcale nie jest to gatunek dopuszczony do hodowli amatorskiej. Wynika to wprost z faktu, że kuoka krótkonoga zagrożona jest wyginięciem, a tym samym objęta jest także ścisłą ochroną. Bardzo duże zainteresowanie wzbudza także behawior od tego gatunku, ponieważ cechą niepowtarzalną jest to, że samica w przypadku zagrożenia może wykorzystać swoje młode, ażeby stworzyć sobie szansę na ucieczkę. Jest to dość nietypowe zachowanie, które polega na rzucaniu młodymi. Pamiętajmy również o tym, że jest to gatunek, który bardzo dobrze sobie radzi w trudnych warunkach terenowych, a zatem np bez dostępu do wody i jedzenia.

Zobacz: kuoka.

FacebookTwitterGoogle+Share

Dodaj komentarz