Maty grzejne elektryczne

Jeżeli już zdecydowaliśmy się na elektryczne ogrzewanie podłogowe, to musimy wybrać odpowiednie elementy przykładowo tj. kable grzewcze czy również mata grzewcza pod płytki. Nie powinniśmy się jednak przejmować, ponieważ aktualnie producenci oferują bardzo zróżnicowany wybór mat, a więc pewnością uda nam się wybrać matę zarówno pod płytki ceramiczne jak także pod podłogę kamienną czy też drewnianą.
Maty do elektrycznego ogrzewania – na co zwrócić uwagę przy wyborze?
Nie ulega wątpliwości, że mata grzewcza to jeden z najważniejszych elementów całej instalacji elektrycznego ogrzewania podłogowego.

Jest to taki system, w którym nie stosuje się kaloryferów, a ciepło rozprowadzane jest w sposób równomierny po całym pomieszczeniu przez pokrycie podłogowe. W takim systemie powinno się zastosować należycie wybrane maty, które zalewane są wylewkę samopoziomującą. Warto pamiętać o tym, że folia grzewcza podłogowa powinna posiadać odpowiednie parametry związane z pracą. Dlatego też konieczne jest wybranie adekwatnej mocy grzewczej. Taka moc powinna być wybierana przede wszystkim pod względem rodzaju pokrycia podłogowego, ale także dobrze dopasowana do naszych indywidualnych preferencji związanych z komfortem termicznym w pomieszczeniu. W sytuacji podłóg kamiennych a także płytek ceramicznych należy używać matę o większej mocy. Mniejsza moc może być stosowana w przypadku podłóg winylowych czy drewnianych. Powinno się wspomnieć, że mata grzewcza z termostatem to wygoda użytkowania, ponieważ możemy regulować temperaturę z poziomu aplikacji na smartfonie.

Zobacz także: mata grzewcza elektryczna.

FacebookTwitterGoogle+Share

Dodaj komentarz