Monitorowanie sieci – program

Coraz więcej firm wyszukuje funkcjonalnego rozwiązania, które pozwoli zwiększyć poziom bezpieczeństwa w firmie poprzez ciągłe monitorowanie sieci komputerowej. Trzeba pamiętać, że programy przeznaczone do monitorowania sieci powinny charakteryzować się przede wszystkim wysoką efektywnością, jak także łatwą obsługą.
Program do monitorowania sieci – na jakie aspekty zwrócić uwagę?
Niewątpliwie warto wybrać takie oprogramowanie, które odróżnia się nie tylko wysokim poziomem zabezpieczeń, niemniej jednak również funkcjonalnością, jak też intuicyjną obsługą.

Biorąc pod uwagę te aspekty, nie jest zaskoczeniem, że tak dużą popularnością cieszy się program PRTG Network Monitor. Jest to przyszłościowe a także wydajne oprogramowanie, które przeznaczone jest do monitorowania sieci komputerowych. W praktyce oznacza to, że jest to program, który kontroluje całą infrastrukturę IT w danej firmie, a więc nie tylko i wyłącznie aplikacje, wykorzystywane w firmie programy czy serwery, ale też połączone z siecią urządzenia, takie jak telefony, komputery, czy drukarki. Monitorowane są też środowiska wirtualne, wszystko w celu wykrycia wszelkich nieprawidłowości. W sytuacji wykrycia defektów czy nieprawidłowości w działaniu sieci komputerowej wysyłane są powiadomienia, przykładowo w postaci wiadomości mailowej, niemniej jednak też wiadomości tekstowej sms czy także inny typ powiadomień. Jak się zatem okazuje, program PRTG to nowoczesne, skuteczne rozwiązanie, które pozwala na weryfikowanie całej sieci komputerowej, a zatem zarówno urządzeń, jak także programów a także aplikacji.

Zobacz również: PRTG.

FacebookTwitterGoogle+Share

Dodaj komentarz