Na budowie

Poznań to centrum Wielkopolski i nic w tym dziwnego. To tutaj znajduje się większość firm sektora usługowego, bardzo ważne uczelnie (żeby wymienić jedynie prestiżowy Uniwersytet im.

Adama Mickiewicza) i wiele innych instytucji. Przechadzając się ulicami biurowych dzielnic Poznania można zadumać się nad wieżowcami, które ucieleśniają w przestrzeni miejskiej rozwój gospodarczy tego aglomeracje. Jeśli zaś jest się Poznaniakiem, można w dodatku patrzeć na nie z nieukrywaną dumą.
Jednak warto przy tym pamiętać, że ażeby wszystkie te inwestycje mogły być wykonane, niezbędna była fachowa i staranna kontrola nad ich przebiegiem, która jest finansowana z dwóch źródeł: z kieszeni współudziałowca inwestycji , a ponadto z pieniędzy publicznych, przede wszystkim samorządowych. Nadzór inwestorki to ze stuprocentową pewnością ten rodzaj nadzoru, w którym największy interes posiada inwestor, dlatego nacisk jest położony na realizację tworzenia i poszczególnych ichniejszym etapów w odpowiednich terminach, wykorzystanie przez podwykonawców wyznaczonych materiałów – istnieje ryzyko, że podwykonawca zechce na materiałach oszczędzić, pogarszając jakość naszej inwestycji.
Taki inwestor zastępczy Poznań powinien znać na tyle świetnie, aby zorientować się prawnych, geologicznych i biznesowych uwarunkowaniach związanych z inwestycją. W innym wypadku ma możliwość nie spełniać wystarczająco efektywnie własnego zadania, co może narazić współudziałowca inwestycji na straty.
Jednak jeszcze ważniejsze niż zyski dewelopera czy współudziałowca inwestycji jest bezpieczeństwo ludzi przebywających na co dzień w budynkach. Z tego powodu nadzór budowlany Poznań finansuje z własnych środków, a zadanie zapobiegania katastrofom budowlanych spoczywa na właściwym urzędzie nadzoru budowlanego.
Polecam: wojbud.

FacebookTwitterGoogle+Share

One thought on “Na budowie

Dodaj komentarz