Na czym polega ozonowanie?

Ozonowanie to innowacyjna forma odkażania, która nie wymaga stosowania chemii. W tej metodzie wykorzystuje się wyłącznie ozon, czyli silny przeciwutleniacz. Ozon wyróżnia się bardzo mocnym działaniem bakteriobójczym.

Jest w odkażaniu znacznie szybszy i skuteczniejszy od popularnego chloru. Przy tym, ma zdolność niszczenia nie tylko i wyłącznie bakterii, niemniej jednak także niektórych wirusów, pleśni, grzybów, patogenów różnego rodzaju, tlenku węgla roztoczy, a dosłownie gryzoni i owadów.
Gdzie stosowane jest ozonowanie?
Stosowanie ozonu do odkażania jest metodą ekologiczną, w związku z tym zakres zastosowania tej metody jest bardzo szeroki. W przeciwieństwie do odkażania z zastosowaniem silnych związków chemicznych, jest to metoda w pełni bezpieczna i przyjazna środowisku naturalnemu. Trzeba także wspomnieć, że ozonowanie nie tylko niszczy drobnoustroje oraz patogeny, niemniej jednak również usuwa źródło nieprzyjemnych zapachów, co ma spore znaczenie dla prawidłowego funkcjonowania gabinetów lekarskich a także weterynaryjnych, barów restauracji oraz kawiarni. Właśnie dlatego ozonowanie szczecin zyskuje coraz większą popularność, a coraz więcej branż otwiera się na tę nową metodę skutecznego ekologicznego odkażania. Jeżeli już więc jesteśmy właścicielami lokalu gastronomicznego i tradycyjne metody usuwania zanieczyszczeń nie spełniają naszych oczekiwań, warto skorzystać z oferty ozonowanie wnętrz szczecin. W ten sposób nie tylko i wyłącznie usuniemy najmniejsze z zanieczyszczeń, łącznie z wszystkimi drobnoustrojami, ale pozbędziemy się również nieprzyjemnych zapachów.
Zobacz więcej: ozonowanie pomieszczeń szczecin .

FacebookTwitterGoogle+Share

Dodaj komentarz