Oczyszczanie pomieszczeń po pożarze

Budynki po pożarze wymagają dokładnego oczyszczenia. Powstająca w czasie pożaru sadza oraz inne substancje toksyczne osadzają się na różnorakich materiałach, meblach, sprzętach czy ścianach. Są to substancje niebezpieczne dla naszego zdrowia, dlatego po oszacowaniu strat powinno się bezzwłocznie przystąpić do sprzątania pomieszczeń po pożarze.

Należy jednakże pamiętać, że sprzątanie po pożarze wymaga użycia specjalnych środków a także metod. Zdecydowanie jest to zadanie wymagające wiedzy, doświadczenia a także fachowego sprzętu. Z tego względu najlepiej to zadanie powierzyć fachowej firmie, która ma doświadczenie w realizacji podobnych obowiązków.
Profesjonalne sprzątanie po pożarze – co należy mieć świadomość tego?
Trzeba wyraźnie podkreślić, że sprzątanie po pożarze wymaga zastosowania środków ochronnych, takich jak maski. Jest to konieczna procedura bezpieczeństwa, tak aby w trakcie sprzątania nie ucierpiało nasze zdrowie. Jeżeli już zdecydujemy się na profesjonalne usługi sprzątania, to wówczas ekipa sprzątająca przystąpi do usuwania sadzy, a także innych zanieczyszczeń ze wszystkich powierzchni. Coraz częściej wykorzystuje się także czyszczenie powierzchni za pomocą suchego lodu. Nieprzyjemne zapachy usuwane są za pomocą ozonu. Ozonowanie jest bardzo często wykorzystywaną metodą dezynfekcji, ponieważ likwiduje bakterie, grzyby, wirusy a także inne drobnoustroje czy patogeny. Trzeba także pamiętać, że sprzątanie po pożarze wymaga oczyszczenia przewodów wentylacyjnych. Jednak urządzenia elektryczne wymagają sprawdzenia.

Warto zobaczyć: sprzątanie po pożarze.

FacebookTwitterGoogle+Share

Dodaj komentarz