Odszkodowanie za wypadek

Osoby poszkodowane w wypadkach drogowych, czy też komunikacyjnych mają prawo ubiegać się o stosowną oraz uczciwą kwotę odszkodowania a także zadośćuczynienia, która w zgodzie z przepisami powinna być wypłacona przez towarzystwo ubezpieczeniowe. Z całą pewnością odszkodowania powypadkowe powinny być wypłacane w adekwatnych kwotach, a zatem na inną kwotę możemy liczyć w przypadku złamania obojczyka na pasach, a na inną w wypadku przykładowo poważnego złamania miednicy.
Odszkodowania powypadkowe – co warto mieć świadomość tego na ich temat?
Przede wszystkim powinniśmy posiadać świadomość, że kancelaria odszkodowawcza specjalizuje się w prowadzeniu spraw osób poszkodowanych, które poniosły straty oraz szkody w wyniku zdarzeń drogowych, np takich jak potrącenie osoby pieszej na pasach, potrącenie rowerzysty na pasach, wypadek motocyklisty czy także wypadek osoby poruszającej się na hulajnodze.

Odszkodowanie powinno być wypłacone przez towarzystwo ubezpieczeniowe z OC sprawcy, który miał polisę wykupioną w danej firmie ubezpieczeniowej. Jeżeli sprawca nie miała panującej polisy OC, to wtedy odszkodowanie musi być zapłacone przez ubezpieczeniowy fundusz gwarancyjny. Należy także dodać, że odszkodowanie z oc sprawcy wypłacane przez towarzystwo ubezpieczeniowe powinno pokrywać w głównej mierze koszty leczenia, rehabilitacji, opieki nad osobą poszkodowaną, ale też koszty dojazdów do placówek medycznych. Szczególnym rodzajem odszkodowań powypadkowych są odszkodowania wypłacane za wypadek śmiertelny, do którego doszło w zdarzeniach drogowych.

Zobacz więcej: Odszkodowanie za uszczerbek na zdrowiu

FacebookTwitterGoogle+Share

Dodaj komentarz