Pellet drzewny – gdzie kupić?

Wciąż wiele osób wykorzystuje piece, których wykorzystuje się materiały opałowe takie jak pellet. Warto dodać jednakże o tym, że opał powinien pochodzić wyłącznie ze przetestowanego źródła, a więc powinien charakteryzować się wysoką kalorycznością, tak aby zapewnić odpowiednią temperaturę w piecu, co przełoży się także na odpowiednią temperaturę w pomieszczeniach w domu czy też w mieszkaniu.
Granulat opałowy bardzo wysokiej jakości – co powinno się mieć świadomość tego?
Trzeba przede wszystkim wyjaśnić, że pellet drzewny powinien pozostawać jedynie z drewna czystego, wysokokalorycznego, nie powinien zawierać w swoim składzie żadnych syntetycznych dodatków, przykładowo takich jak farby, kleje czy również lakiery.

Warto wspomnieć, że ten typ opału wyróżnia się wysoką kalorycznością i powstaje z prasowania pod wpływem wysokiego ciśnienia odpadów, które powstają po obróbce drewna. Jednakże powinno być to drewno wysokiej jakości, tak jak wspomniano wyżej, bez żadnych syntetycznych dodatków klejących. Jeżeli chodzi o pellet, to jest on dostępny w różnych wariantach, ponieważ granulat może różnić się określonymi parametrami dotyczącymi np wielkości granulek, ale również cech związanych z poziomem wilgotności, zawartością popiołu czy dodatkiem różnych substancji. Warto wybierać tylko produkty bardzo wysokiej jakości, które pochodzą od zaufanego producenta a także dostawcy, ponieważ taki opał przełoży się również na komfort użytkowania budynku poprzez utrzymywanie optymalnej temperatury w pomieszczeniach. Warto mieć na uwadze zatem o tym, ażeby starannie sprawdzać pochodzenie takiego opału.

Zobacz również: pellet lava.

FacebookTwitterGoogle+Share

Dodaj komentarz