Pomoc dla organizacji zespół downa

Każdego roku wypełniając zeznanie podatkowe mamy okazję, aby dofinansować działalność wybranej przez nas w organizacji. Warto dodać natomiast o tym, że musi być to organizacja pożytku publicznego, która została wpisana na taką listę, a więc jest zarejestrowana i posiada numer KRS. Są to organizacje, które pomagają osobom chorym, czy też zwierzętom.

Warto zatem wykorzystać możliwość przekaż podatek, by wspomóc działanie tej organizacji, która pomaga np dzieciom z zespołem downa.
Jak pomagać dzieciom z zespołem downa?
Oczywiście opieka nad dziećmi z zespołem downa wymaga nie tylko zaangażowania, ale też profesjonalizmu, ponieważ są to przykładowo zabiegi rehabilitacyjne. Dlatego też zespół downa wsparcie finansowe to ogromna pomoc dla organizacji, czy także instytucji a także stowarzyszeń, które działają na rzecz przykładowo rodziców czy opiekunów zajmujących się dziećmi cierpiącymi na zespół Downa. Musimy zdawać sobie sprawę, że są to wady rozwojowe, które przyczyniają się między innymi do niepełnosprawności intelektualnej takich osób, która może występować zarówno w stopniu lekkim jak również średnim. Dlatego tak na prawdę ważna jest fachowa opieka, a więc pomoc ze strony rehabilitantów, fizjoterapeutów czy też psychologów. Jeśli zatem chcemy wspomóc takie organizacje pożytku publicznego, możemy wejść na stronę organizacji, a następnie pobrać darmowy program do rozliczenia pita, gdzie samoczynnie rubryka związana z przekazaniem jednego procenta podatku dochodowego zostanie uzupełniona o KRS wybranej organizacji.

Dodatkowe informacje: zespół downa procent podatku.

FacebookTwitterGoogle+Share

Dodaj komentarz