Pomocne sprzęty – niepełnosprawni

Sprzęt rehabilitacyjny dla niepełnosprawnych to głównie urządzenia, które sprawiają, że osoby niepełnosprawne czują się jak najbardziej niezależne. Takie osoby nie chcą być ciężarem dla opiekunów, w szczególności jeśli zajmuje się nim rodzina. Często takie osoby dążą do jak największej samodzielności.

Rowery trójkołowe rehabilitacyjne są przeznaczone dla osób z niewielką niepełnosprawnością ruchową. Mogą mieć problemy z zachowaniem równowagi, niemniej jednak mimo to mogą we własnym zakresie się na nim poruszać. Dwa tylne koła uniemożliwiają przewrócenie pojazdu. Koszyk umieszczony z tyłu ułatwia przewożenie niewielkiego bagażu.
Rowery trójkołowe rehabilitacyjne mogą posiadać wspomaganie, oraz napęd elektryczny. Dzięki temu osoba starsza albo niepełnosprawna nie zachodzi tu problem z podjazdem pod wzniesienie. Sprzęt ten umożliwia branie udziału w wycieczkach rowerowych wraz z dobrymi znajomymi i familią bez obaw, że będzie problem z nadążeniem za standardowymi jednośladami i sprawnymi uczestnikami.
Skutery elektryczne inwalidzkie najczęściej są używane przez osoby niepełnosprawne, które nie mogą korzystać z rowerów. Dzięki akumulatorowi, osoba niepełnosprawna może własnymi siłami się nim poruszać. Skutery elektryczne inwalidzkie są niewielkie, ułatwiają jazdę po centrach miast, a wręcz mogą wjeżdżać do galerii handlowych i sklepów.
Rowery trójkołowe rehabilitacyjne i skutery elektryczne inwalidzkie nie tylko i wyłącznie pomagają przemieścić się z punktu A do punktu B bez wysiłku, niemniej jednak również pozwalają na poczucie niezależności i swobody.

Zobacz więcej: łóżka rehabilitacyjne elektryczne.

FacebookTwitterGoogle+Share

Dodaj komentarz