Postępowanie restrukturyzacyjne – co trzeba wiedzieć?

W sytuacji problemów inwestycyjnych grozi nam utrata płynności finansowej, a w przypadku prowadzenia działalności gospodarczej, jak również gospodarstwa rolnego wiąże się to z ogłoszeniem upadłości. Warto być świadomym, że zarówno postępowanie upadłościowe i restrukturyzacyjne jest przeprowadzone przez kancelarie prawne, które oferują swoim klientom profesjonalną oraz kompleksową obsługę.
Restrukturyzacja – to warto wiedzieć
Przede wszystkim trzeba podkreślić, że działania restrukturyzacyjne mają na celu uchronić majątek gospodarstwa rolnego, jak także przywrócić mu płynność finansową, dzięki czemu możliwe jest uniknięcie ogłoszenie bankructwa.

Jeżeli już znaleźliśmy się w trudnej sytuacji finansowej, warto skorzystać z fachowej pomocy prawnej, która obejmuje w głównej mierze wykonanie audytu finansowego, jak też prawnego danego podmiotu gospodarczego, w tym gospodarstwa rolnego. W ramach usług kancelaria oferuje także negocjacje z wierzycielami, które ostatecznie mają doprowadzić do wydłużenia terminu spłaty lub umorzenia odsetek. Przy tym, postępowanie restrukturyzacyjne, aby mogło zostać uruchomione, wymaga złożenia prawidłowo wypełnionego wniosku wraz z całą dokumentacją oraz załącznikami. Też w tym aspekcie wspomoże nas kancelaria adwokacka, poddając skrupulatnej weryfikacji wszelkie dokumenty, które obejmują między innymi umowy kredytowe z bankami, jak również umowy zawierane z klientami czy kontrahentami. Jak się więc okazuje, kancelarie adwokackie oferują kompleksowe usługi, które obejmują doradztwo restrukturyzacyjne, jak także dokładnie określone działania.

Zobacz również: postępowanie upadłościowe i restrukturyzacyjne.

FacebookTwitterGoogle+Share

Dodaj komentarz