Pożegnaj rdzę i kamień

 

Prawdopodobnie prawie każdy z nas zna to uczucie, kiedy po długich godzinach spędzonych na pracochłonnym szorowaniu naszej łazienki, nie widzimy zadowalających rezultatów. Pomimo naszych najszczerszych wysiłków umywalka i kran nie wyglądają tak jak dawniej. Taka sytuacja jest szalenie frustrująca i zniechęca do dalszych starań. Tak być nie musi, istnieją ponieważ łatwe i sprawdzone, domowe sposoby. Dzięki temu artykułowi szybko je opanujesz.

Jaki jest najlepszy patent na usuwanie kamienia z umywalki i kabiny? Każdy kto ogląda telewizję na pewno zna na pamięć te reklamy cudownych środków czystości, jednak cena tych preparatów jest wygórowana, a skuteczność wątpliwa. Czy w związku z tym powinno się się poddać i zaakceptować nieestetyczne skazy na powierzchni umywalki? Z pomocą przychodzi tutaj zwykły ocet spirytusowy. Jego kwaśny odczyn rozbija strukturę osadów mineralnych tworzących kamień. Wystarczy jedynie zalać zabrudzone miejsca octem, a następnie zostawić na wiele godzin, by kwas mrówkowy zawarty w occie, zrobił swoje.

Gdy już nasze zlewy są błyszczące i nieskazitelne, uwagę zaczyna przyciągać zardzewiała i spatynowana armatura. Krany i wylewki tracą swój fabryczny, niepowtarzalny blask, gdyż warstwa niklu, którym zostały pokryte wyciera się, odsłaniając podatny na korozję stop brązu. Bogatsi mogą nabyć armaturę ze stali nierdzewnej, jednakże nam, normalnym śmiertelnikom pozostaje zastanawianie się czym usunąć rdzę. Na szczęście istnieje tani i powszechnie dostępny odrdzewiacz. Jest on dostępny w każdym sklepie spożywczym. Pewnie się zdziwicie, bo chodzi tu o najzwyczajniejszą w świecie colę.

Więcej: odrdzewiacz.

FacebookTwitterGoogle+Share

Dodaj komentarz