Produkcja części zamiennych

Aktualnie prawie każde przedsiębiorstwo produkcyjne opiera swoją działalność głównie na profesjonalnych maszynach. To właśnie technologia wykonuje aktualnie mniej więcej osiemdziesiąt do dziewięćdziesięciu procent pracy w przedsiębiorstwach przemysłowych , a ponadto produkcyjnych. Za każdą maszynę niestety należy zapłacić i to nie mało.

Najczęściej koszt jednego sprzętu szacuje się średnio na kilkaset tyś. pln. Nic więc dziwnego, że każdy przedsiębiorca preferuje, aby zakupiony przez niego sprzęt był wieczny , a ponadto jak najdłużej świetnie wykonywał własne obowiązki. Niestety w dużej liczbie przypadków specjalistyczne maszyny już po kilku latach intensywnej eksploatacji nadają się jedynie do wyrzucenia. Powodem tego stanu jest uszkodzenie małej części, której nie da się kupić wprost od producenta. Jest to zawsze niesamowicie frustrująca sytuacja, gdy z powodu malutkiej części cała maszyna warta kilkaset tyś. złotych musi zostać wyrzucona.
Istnieje jednakże aktualnie dość sprytny sposób na uratowanie waszej maszyny produkcyjnej, a jest nim obróbka plastyczna. Specjalistyczne przedsiębiorstwa oferujące obróbkę plastyczną oraz elektrodrążenie z chęcią szczegółowo zrekonstruują brakującą część w waszej maszynie produkcyjnej. Koszt rekonstrukcji części jest różny i w każdym momencie wycenia się go osobiście. Wszystko tak rzeczywiście zależy od wielkości części, stopnia rozbudowania przy jej rekonstrukcji oraz materiału, z którego została utworzona. Nie jest to jednakże zbyt kosztowna usługa, w skali przedsiębiorstwa produkcyjnego, i zdecydowanie warta wypróbowania.
Polecamy: Narzędziownia.

FacebookTwitterGoogle+Share

Dodaj komentarz