Profesjonalna rehabilitacja wykonywana u pacjenta

Bez jednej ręki życie jest naprawdę bardzo trudne. Przekonuję się o tym już od pewnego czasu. Jeżdżąc na deskorolce któregoś dnia niestety tak niefortunnie upadłam, że złamałam lewą rękę.

Ból był nie do opisania. Koleżanka zadzwoniła na Szpitalny Oddział Ratunkowy. Przyjechała karetka itp. Potem musiałam własne odczekać w kolejce, bo tak niestety funkcjonuje bezpłatna służba zdrowia i tak dalej. Miałam sporo obaw, jak to wszystko będzie wyglądało. Lekarz powiedział mi, że czeka mnie rehabilitacja… Nie wiedziałam, jak to należy wszystko się potoczy. Od tamtej pory bardzo doceniam osoby, które na co dzień muszą borykać się z problemami z ręką. Ludzie, którzy mają do dyspozycji jedynie jedną kończynę górną są dla mnie prawdziwymi bohaterami. Szczęściem w nieszczęściu jest fakt, że trafiłam na super rehabilitanta. Nawet nie musiałam do niego dojeżdżać itd. To on przyjeżdżał bowiem do mnie. Na rynku są bowiem takie placówki z fizjoterapii, które świadczą tego rodzaju usługi. Na początku przeszło mi przez myśl, że taka rehabilitacja nie będzie do końca profesjonalna. Fachowcy fizjoterapeutyczni mają natomiast nie tylko i wyłącznie edukację i doświadczenie, niemniej jednak korzystają też z dobrego sprzętu. Wszystko, co najbardziej istotne mają po prostu przy sobie. Generalnie sam proces masażu oraz tej rehabilitacji odbywa się pewnie tak samo jak w zwykłej, stacjonarnej placówce w Gdańsku albo Sopocie.
Dla mnie natomiast bardzo dużym ułatwieniem było to, że po prostu nie musiałam nigdzie jeździć itd. Wręcz sobie nie wyobrażacie, jakie to jest wyzwanie jechać np. zatłoczonym autobusem z ręką, która jeszcze nie jest w adekwatnej kondycji. Nie chciałam przedłużać okresu leczenia, dlatego zdecydowałam się na rehabilitantów, którzy przyjeżdżali do mojego domu. Jeszcze czeka mnie trochę pracy, ale jesteśmy już przy samym końcu. Wiem, że w tej chwili na pewno będą musiała bardziej uważać jeżdżąc na deskorolce, bo chociaż ten wypadek daje mi się mocno we znaki, to i tak nie zamierzam rezygnować z tej aktywności.
Sprawdź: https://www.naszarehabilitacja.pl/fizjoterapeuta-pawel-michalowicz-gdansk-masaz-sopot,gdansk.html.

FacebookTwitterGoogle+Share

One thought on “Profesjonalna rehabilitacja wykonywana u pacjenta

Dodaj komentarz