Profesjonalne namierzanie nieszczelności w rurach

Uszkodzenia systemów wodno-kanalizacyjnych, grzewczych czy gazowych zdarzają się bardzo często, w szczególności w przypadku instalacji starych oraz zużytych. Warto być świadomym, że o ile zauważymy niepokojące sygnały świadczące o rozszczelnieniu w systemach rurociągowych, należy jak najszybciej wyszukać firmę, która oferuje profesjonalne usługi, które polegają na umiejscowienia wycieków.
Lokalizacja wycieków – co warto wiedzieć?
Głównie powinno się uzmysławić sobie, że lokalizacja wycieków z kanalizacji wymaga stosowania odpowiednich narzędzi oraz specjalistycznego sprzętu, który umożliwia dokładnie namierzyć uszkodzone miejsca w rurociągach.

Bez profesjonalnego sprzętu a także przeszkolonych pracowników nie będziemy w stanie własną pracą zlokalizować wycieków, na przykład w rurach biegnących w podłodze. Pierwszym etapem prac jest wykonanie prób szczelności, które pozwalają namierzyć uszkodzony system rurociągowy. Jednakże to nie koniec, ponieważ w dalszej kolejności niezbędne jest zlokalizowanie miejsca, które powoduje wyciek. W tym celu wykorzystuje się różne metody a także materiały, które pozwalają jak najdokładniej określić miejsce uszkodzenia. Warto zdawać sobie sprawę też, że pomiary kamerą termowizyjną pozwalają na zlokalizowanie miejsca uszkodzenia rury albo rozszczelnienia instalacji, co umożliwia na szybkie podjęcie naprawy. Po zlokalizowaniu rozszczelnienia można przystąpić do prac remontowych, które obejmują uszczelnianie kanalizacji. Jeśli zatem podejrzewamy uszkodzenie systemu rurociągowego, warto zwrócić się po pomoc do profesjonalnej firmy.

Polecam: badania szczelności kanalizacji .

FacebookTwitterGoogle+Share

Dodaj komentarz