Przegląd techniczny

Niestety ostatnimi czasy wszystko nieubłagalnie drożenie, zarówno paliwo jak i części do samochodu. Też za przegląd okresowy zapłacimy niedodatkowo.
Zapewne wiemy i pamiętamy o tym, że przegląd diagnostyczny auta robimy corocznie.

Też nowy samochód, który dopiero opuścił salon musi przejść przegląd. Wyłącznie z konieczności wykonywania przeglądów wyłączone są pojazdy zabytkowe, które wyposażone są w charakterystyczne żółte tablice rejestracyjne. Badanie techniczne auta ma stały charakter i określają to bieżące przepisy prawa.
Aktualna cena za przegląd samochodu osobowego wynosi 98 pln. Ta cena obowiązuje w całej Polsce. Podczas przeglądu powinno się również uiścić opłatę ewidencyjną w wysokości około 3 pln. Niemniej jednak, jeżeli już nasz samochód wyposażony jest w gaz to cena za przegląd może się różnić, ponieważ należy też przeprowadzić badanie techniczne butli. Więc za przegląd auta z instalacją LPG zapłacimy 162 złote.
Jeśli nasz samochód stracił istotne badanie techniczne to na stacji sprawdzeniu aut można go wytworzyć nawet po terminie. Jeżeli już termin badania nie został przekroczony o 45 dni to wtedy cena za przegląd nie ulegnie zmianie. Po upływie tego terminu stacja kontroli aut może doliczyć dodatkowe koszta, które są już uzależnione od stacji, w której będziemy wykonywać przegląd techniczny auta. Warto zatem pilnować tego terminu, ażeby nie być narażonym na dodatkowe wydatki z tego tytułu. Najlepiej zatem ustawić sobie sms przypominający o kończącym się badaniu technicznym pojazdu mechanicznego.

Zobacz także: myjnia samoobsługowa.

FacebookTwitterGoogle+Share

Dodaj komentarz