Przygotowanie do narodzin dziecka

 

Narodziny malucha są nie lada wyzwaniem dla osób, które nie posiadają jeszcze dzieci. W większości nie wiedzą one, jak wybierać ubranka dla noworodka i jak skompletować wyprawkę. Towarzyszą im obawy, że czegoś nie kupią i zwykle kupują wiele rzeczy, które później nigdy się nie przydadzą. Polecam zatem pamiętać, że wyprawka dla niemowlaka wcale nie musi być bardzo duża – na starcie zwykle wystarczy tylko kilka kompletów ubranek , a oprócz tego główny zestaw kosmetyków i paczka pieluch jednorazowych.

Ubranka dla niemowląt są w chwili obecnej śliczne, kolorowe i aż kusi, by zabrać je ze sklepowych półek do domu. Należy natomiast pamiętać, że maluszki bardzo szybko rosną i w ciągu 3-4 pierwszych miesięcy życia najprawdopodobniej podrosną o dwa rozmiary ubranek. Z tego powodu, początkowo, w najmniejszym rozmiarze polecam zakupić jedynie 3-4 pajacyki dla niemowląt, wiele koszulek albo body i ewentualne spodenki, bowiem za 2-3 tygodnie najmniejszy rozmiar ubranek będzie już za nieznaczny. Dodatkowo nie ma co zakupować wielkiej ilości ubranek, gdyż ma możliwość się okazać, że część wybranych ciuszków będzie dla nas niepraktyczna i będziemy woleć korzystać z innych ichniejszym typów.

Planując wyprawkę dla niemowlaka, najbardziej jest zdać się na pomoc znajomych albo rodziny, która ma już dzieci i wie, co jest najpotrzebniejsze tuż po urodzeniu malucha. Poza tym można wyszukać takie informacje na wielu forach internetowych, na których posiadamy z całej Polski wymieniają się własnymi doświadczeniami i wzajemnie sobie doradzają, kiedy mają jakieś kwestie z wychowywaniem dzieci.

 

Sprawdź: pajacyki dla niemowląt.

FacebookTwitterGoogle+Share

Dodaj komentarz