Regeneracja filtra dpf

Na rynku działają firmy, które specjalizują się w usługach takich jak serwis oraz regeneracja zapchanych filtrów dpf. Warto być świadomym o tym, że dpf łódź to usługi kompleksowe, które obejmują regenerację zapchanych filtrów w sposób skuteczny i terminowy.
Regeneracja zapchanych filtrów – co powinno się mieć świadomość tego?
Jeżeli zauważyliśmy czarny dym z rury wydechowej łódź, to niewątpliwie powinniśmy udać się do specjalistycznego warsztatu, który w sposób złożony zajmuje się regeneracją zapchanych filtrów.

Powinno się pamiętać o tym, że jest to usługa dotycząca filtrów dpf, czyli filtrów cząstek stałych silnika wysokoprężnego. Takie filtry stosowane są w przypadku pojazdów typu diesel. Odpowiadają one za najważniejsze zadanie, jakim jest wychwytywanie cząsteczek sadzy, jak także popiołu, które są tworzone w wyniku spalania paliwa w samochodzie. Trzeba pamiętać także o tym, że obowiązują odpowiednie standardy dla prawidłowego działania filtru dpf łódź. W praktyce oznacza to, że działają w prawidłowy sposób, jeżeli nie przepuszczają do powietrza atmosferycznego powyżej 15% liczby zanieczyszczeń. Na nieszczęście wyniku intensywnej eksploatacji bardzo często dochodzi do zapchania takich filtrów cząstek stałych, a więc konieczne jest dokładne oczyszczenie, jak też regeneracja filtra, ażeby przywrócić mu właściwe funkcjonowanie. Zajmują się tym profesjonaliści, którzy mają do dyspozycji nie tylko swoją edukację i doświadczenie, niemniej jednak stosują też specjalistyczne narzędzia oraz urządzenia. Warto wspomnieć również o tym, że usuwanie takiego filtra jest nielegalne.

Zobacz również: czarny dym z rury wydechowej łódź.

FacebookTwitterGoogle+Share

Dodaj komentarz