Rehabilitacja pooperacyjna, a poczucie bezpieczeństwa pacjenta

Zabieg wszczepienia endoprotezy jest operacją wysoce inwazyjną, to też pacjent po tego rodzaju zabiegu może dochodzić do zupełnej sprawności bardzo długo. Jak wiadomo endoproteza jest tworem sztucznym wszczepianym osobom, których układ kostny uległ do tego stopnia degradacji iż stawy nie są w stanie funkcjonować jak zdrowe organy, bowiem to co stanowi części składową stawu kolanowego, biodrowego czy barkowego, a mianowicie substancja wypełniająca, ułatwiająca naturalne ruchy kości w stawie, całkowicie uległa degradacji bądź także w stopniu niewystarczającym pozwala, bez bólu, poruszać się kończynie w panewce stawowej.
Jak już stwierdzono rehabilitacja po endoprotezie Gdańsk,takim zabiegu w obecnej sytuacji pandemii wirusa Covid-19 przeprowadzona w warunkach szpitalnych, może byłaby łatwiejsza jeżeli już chodzi o organizację, natomiast dla samego pacjenta, który osłabiony zabiegiem jest bardziej narażony na zakażenia, a w tym na najgroźniejsze zakażenie wirusem covid-19, który pociągnął by za sobą nieodwracalne skutki.

Dowiedziono, że rehabilitacja po endoprotezie w Trójmieście przeprowadzana w warunkach domowych jest dla pacjenta o wiele korzystniejsza, zarówno pod kątem psychicznym, jak i fizycznym.
Wyeliminowana jest obawa głównie przed zakażeniem ze strony dziesiątek osób przewijających się w ustaleniach szpitalnych, dodatkowo rehabilitacja w początkach pooperacyjnych polega głównie o zadbaniu o systematyczne zmiany opatrunków , utrzymania kończyny w określonym położeniu, aby zadbać o dobre ukrwienie. sama rehabilitacja polegająca na wykonywaniu ćwiczeń na początek się odbywa pod okiem doświadczonego rehabilitanta, który jest zobowiązany nauczyć pacjenta zarówno odpowiednich nawyków jak np poruszania się w towarzystwie kul czy dobrego chodzika, a dopiero drugim etapem rehabilitacji jest wyznaczenie zestawu ćwiczeń, które pomogą w odzyskaniu sprawności.
Zobacz: https://kcp.pl/placowka-medyczna/twoj-dobry-fizjoterapeuta-sportowy-ortopedyczny-i-neurologiczny-masazysta-fizjoterapeuta-trojmiasto/gdansk/.

FacebookTwitterGoogle+Share

Dodaj komentarz