Rośliny przeznaczone do ogrodów

Na wiosnę warto odświeżyć swój ogród, wprowadzając nowe gatunki roślin. Taka odmiana sprawi, że ogródek odżyje. Warto zdawać sobie sprawę, że kontakt z naturą uspokaja i sprzyja relaksowi.

Choćby z tego względu warto zadbać, ażeby nasz ogród był miejscem, gdzie z przyjemnością będziemy spędzać każdą wolną chwilę. Ażeby ten cel osiągnąć, trzeba wybrać odpowiednie rośliny. Powinno się zaznaczyć, że nie wszystkie gatunki dobrze sobie radzą na słabszych glebach. Niektóre potrzebują do rozwoju intensywnego podlewania oraz żyznej gleby. Są natomiast rośliny niewymagające, które cudownie zakwitną nawet w ogrodach skalnych.
Jakie rośliny wybrać do ogrodu?
Bardzo oryginalną rośliną o ciekawym pokroju jest Rozplenica japońska, która osiąga dosłownie metr wzrostu. Posiada charakterystyczne sztywne pędy, na których osadzone są kwiaty. Kwiatostan przypomina puchaty ogon i wygląda w rzeczywistości zjawiskowo. Jest to gatunek dosłownie wytworzony do posadzenia na rabatach. Bardzo dobrze sobie radzi również w ogródkach skalnych. Należy natomiast pamiętać, że w szczególności po posadzeniu wymaga odpowiedniego nawożenia. Warto natomiast zadbać o tę roślinę, ponieważ stanowi urozmaicenie każdego ogrodu. Dobrze sobie radzi w różnych ustaleniach też Imperata Red Baron, czyli trawa o charakterystycznym czerwonym zabarwieniu. Na sam początek jedynie końcówki listków są czerwone, jednak prędzej czy później cała roślina jest już zabarwiona na intensywną czerwień. Jest to roślina o małych wymaganiach i łatwa w pielęgnacji. O ile zaś w ogrodzie mamy murki, warto pomyśleć o gatunku Dzwonek karpacki. Jest to roślina o pięknych niebieskich kwiatach.
Warto sprawdzić: Milin amerykański.

FacebookTwitterGoogle+Share

Dodaj komentarz