Szkolenie z bhp

O ile planujemy zorganizowanie szkoleń z zakresu bhp dla naszych pracowników, to zdecydowanie warto skorzystać z oferty doświadczonej firmy szkoleniowej, która oferuje zarówno szkolenia wstępne jak także okresowe. Warto tutaj podkreślić, że szkolenie bhp Warszawa jest wymagane przepisami kodeksu pracy i jest to obowiązek nałożony na pracodawców.
Obowiązek szkoleń bhp – Co warto wiedzieć?
Szkolenia z zakresu bezpieczeństwa oraz higieny pracy powinny dotyczyć wszystkich pracowników zatrudnionych w danej firmie czy też w zakładzie pracy.

Dotyczy więc to nie tylko pracowników nowo zatrudnionych czy również praktykantów w danej firmie, ale też pracowników, którzy na danym stanowisku pracują od jakiegoś czasu. O ile chodzi o pracowników zatrudnionych, to dotyczą ich szkolenia bhp okresowe. Takie szkolenia mogą być organizowane zarówno raz w roku jeżeli już tyczy się to stanowisk, w których występują niebezpieczne czynniki powodujące wypadki czy zagrożenie, ale też raz na trzy lata w sytuacji innych stanowisk robotniczych. Warto wspomnieć też o tym, że szkolenia z zakresu bhp przewidziane są nie tylko dla pracowników na stanowiskach robotniczych, niemniej jednak też administracyjno-biurowych czy także pracodawców. Na uwaga zasługuje też fakt, że szkolenie bhp wstępne obejmuje dwa różne elementy. Jest to instruktaż ogólny dotyczący przede wszystkim przepisów zawartych w kodeksie pracy, jak też stanowiskowy przygotowujący pracownika do wykonywania zadań na danym stanowisku. Oferta takich firm ma więc charakter rozbudowany i dostosowany do potrzeb różnych firm.

Więcej informacji: szkolenia bhp.

FacebookTwitterGoogle+Share

Dodaj komentarz