Telemarketing – jak się chronić?

Zdecydowana większość z nas korzysta z telefonów komórkowych, które na 100 procent ułatwiają zarówno pracę, jak też załatwianie codziennych spraw czy też utrzymywanie kontaktów towarzyskich. Na prawdę często natomiast zdarza się tak, że przychodzą do nas niechciane połączenia. Pamiętajmy o tym, że mogą być to nie tylko i wyłącznie numery niebezpieczne, ale także niechciane rozmowy powiązane przykładowo z usługami, którymi jesteśmy zainteresowani.

Stąd też warto korzystać z funkcjonalnych stron www, gdzie znajdziemy aktualne przepisy dotyczące np przepisów prawa związanych z usługą telemarketingu.
Co zrobić gdy dzwonią nieznane numery?
Każdy z nas miał co najmniej raz problem z nieznanym numerem, który na prawdę bardzo często pojawiał się na wyświetlaczu komórki. Wiele ludzi zastanawia się, co zrobić w takim przypadku, czy odebrać połączenie, czy raczej nie ryzykować. Warto pamiętać o tym, że w takich sytuacjach coraz częściej dzwonią do nas telemarketerzy, którzy pragną nam zaproponować różnorodne towary oraz usługi, ale bardzo często nie są nam potrzebne i nie jesteśmy nimi zainteresowanie. A dodatkowo użytkownicy telefonów komórkowych powinni być świadomym, że w polskim nieomalże obowiązują dokładnie sprecyzowane przepisy, które dotyczą zagadnień takich jak numer telefonu a dane osobowe. Mamy prawo w głównej mierze wycofać wcześniej udzielone zgody marketingowe. Warto zatem być na bieżąco ze własnymi prawami, aby móc zachować się w odpowiedni sposób w przypadku, kiedy np jesteśmy nękani telefonami ze strony telemarketerów.

Warto sprawdzić: sposób na telemarketing.

FacebookTwitterGoogle+Share

Dodaj komentarz