Tester akumulatora – areometr

Niestety zimą na prawdę bardzo często zdarza się tak, że nie możemy odpalić samochodu. Bardzo często w takich okolicznościach winowajcom jest akumulator, który magazynując prąd stały odpowiada za rozruch aut, a także za działanie systemów elektrycznych takich jak klimatyzacja czy komputer pokładowy. Wielu kierowców zaskoczonych jest niesprawnością techniczną akumulatorów, ponieważ nie sprawdzają jego stanu.

A jak się okazuje, jest to bardzo proste, ponieważ możemy wykorzystać tanie i dostępne w sklepach internetowych urządzenia, a mianowicie areometr do elektrolitu.
Dlaczego powinno się sprawdzać akumulatora?
Niestety nie jesteśmy w stanie odpalić samochodu bez sprawnego akumulatora. Co za tym idzie, warto sprawdzać jego stan techniczny, stosując łatwe i dostępne dla każdego rozwiązania, tj. tester do akumulatora. Jest to urządzenie warsztatowe, które dostaniemy w sklepach internetowych w niewielkiej cenie. Warto także wspomnieć o tym, że obsługa tego urządzenia jest bardzo prosta, więc bez najmniejszego problemu sobie z tym poradzimy. Dostępne na rynku testery odróżniają się nie tylko i wyłącznie prostotą i funkcjonalnością, niemniej jednak również ergonomicznym uchwytem, który ułatwia jego obsługę. Co za tym idzie, tester gęstości elektrolitu umożliwi nam wycenić stan akumulatora, a zatem podejmiemy decyzję, czy powinno się go już wymienić, czy może tylko zastosować nowy płyn technicznym. Stosując takie łatwe rozwiązania unikniemy kłopotliwych sytuacji, które często zdarzają się, zwłaszcza w okresie zimowym, kiedy akumulatory najczęściej odmawiają posłuszeństwa.

Zobacz: areometr do elektrolitu.

FacebookTwitterGoogle+Share

Dodaj komentarz