Usługi firmy aktuarialnej – dla kogo?

Jeżeli posiadacz firmy woli sprzedać ogół przedsiębiorstwa lub wyłącznie część lub też planuje proces fuzji z inną firmą, to powinien zadbać też o wykonanie fachowej wyceny firmy. Takie usługi oferuje biuro aktuarialne, które para się także wyceną finansową, jak także wyceną wartości niematerialnych a także prawnych na przykład takich jak patenty relacje z klientami czy także znak towarowy.
Oferta biura aktuarialnych – na co musimy zwrócić uwagę?
Trzeba zacząć od tego, że biura aktuarialne wychodząc naprzeciwko oczekiwaniom różnych klientów oferują usługi profesjonalne a także elastyczne dopasowanie do potrzeb konkretnego przedsiębiorstwa czy również instytucji.

Prócz tego, za każdym razem jest to oferta realizowana w sposób profesjonalny a także kompleksowy, a zatem obejmująca w głównej mierze merytoryczne doradztwo a także opiekę dedykowanego doradcy. Należy tutaj zaznaczyć, że wycena spółki dokładnie tak samo jak wycena przedsiębiorstwa to przede wszystkim zadanie wymagające fachowej wiedzy, niemniej jednak również korzystania z takich narzędzi, które pozwalają na wykonanie profesjonalnej a także wiarygodnej wyceny w możliwie najkrótszym terminie. Wyceniane są firmy, spółki, niemniej jednak także aktywa przykładowo takie jak obligacje korporacyjne pożyczki czy też kredyty. Prócz tego firmy aktuarialne oferują również usługi obejmujące wycenę wartości majątku czy również potencjalnych odszkodowań, takie wyceny najczęściej wykonywane są na potrzeby procesów i postępowań sądowych. Jak więc widać, są to usługi skierowane do różnych grup klientów.

Źródło informacji: wycena przedsiębiorstwa.

FacebookTwitterGoogle+Share

Dodaj komentarz