Wiercenie w betonie – usługi

W przypadku materiałów bardzo twardych, na przykład takich jak materiały skalne, granit, marmur, piaskowiec, jak także w sytuacji betonu zbrojonego, asfaltu czy cegły powinno się używać specjalne urządzenia, takie jak wiertła z tarczami diamentowymi. Warto mieć na uwadze o tym, że wycinanie otworów w betonie za pomocą zwykłej wiertarki doprowadzi nie tylko i wyłącznie do uszkodzenia urządzenia, niemniej jednak też do uszkodzenia betonu.
Jakie techniki używać w przypadku obróbki betonu?
Ze stuprocentową pewnością cięcie betonu na mokro to rozwiązanie przyszłościowe, które jest coraz częściej spotykane w przypadku prac budowlanych takich jak rozbiórki, wyburzenia czy prace wykończeniowe.

Specjalne wiertła diamentowe wyposażone są w system chłodzenia wodą, czyli umożliwiają pracę na mokro, zatem w sposób bezpyłowy. Nie powinno zatem dziwić, że bardzo często wprowadza się takie techniki. Cięcie za pomocą techniki diamentowej tyczy się nie tylko i wyłącznie betonu czy cegieł, niemniej jednak też materiałów skalnych, a więc przykładowo płyt granitowych czy marmurowych. Trzeba pamiętać o tym, że wycinanie ścian, jak również wycinanie otworów w twardych materiałach wymaga stosowania urządzeń wytrzymałych, jak też charakteryzujących się wysoką precyzją wykonania. W ten sposób realizowane są np otwory przeznaczone na drzwi, okna, czy też klatki schodowe. Wiercenie w przypadku prac budowlanych realizowane jest nie tylko w ścianach, niemniej jednak też rozmaite podłożach pod różnym kątem, dlatego konieczne jest stosowanie efektywnych technologicznie urządzeń.

Zobacz również: cięcie i wiercenie w betonie.

FacebookTwitterGoogle+Share

Dodaj komentarz