Zakup idealnego drewna do domowego kominka

Aby wybrać zdecydowanie najlepsze drewno opałowe do swoich potrzeb, ważne jest przemyślenie różnych rodzajów i sposobu ich spalania. Możesz znaleźć drewno opałowe w większości sklepów lub możesz sprawdzić w lokalnym lesie, czy mają jakieś resztki drewna, które chcieliby sprzedać.

Istnieje wiele różnych rodzajów drewna opałowego i może być nieprosto zdecydować, który z nich najlepiej odpowiada Twoim potrzebom.

Generalnie, drewno, które pali się najdłużej, będzie najskuteczniejsze w spalaniu. Jest jednakże kilka innych czynników, które należy wziąć pod uwagę przy wyborze drewna opałowego. Przykładowo niektóre rodzaje drewna palą się powoli, o ile są mokre albo wilgotne; inne mogą zacząć łatwiej, ale w końcu staną się trudniejsze do zapalenia ze względu na ich gęste węzły. Dodatkowo upewnij się, że wiesz, ile drewna opałowego może pomieścić Twój kominek, zanim kupisz jakiekolwiek polana!

Istnieją różnorakie rodzaje drewna opałowego, z których możesz wybierać w współzależności od rodzaju ognia, który pragniesz stworzyć. Każdy rodzaj drewna opałowego ma własne unikatowe właściwości, dzięki czemu jest optymalny do spalania.

Przykładowo twarde drewno, takie jak dąb albo klon, pali się bardzo wolno i pozostawia głęboki osad na kominie. Dzięki temu jest na prawdę bardzo często używany do kominków i palenisk. Ten rodzaj drewna opałowego najlepiej nadaje się do budowy ognia o niskiej intensywności.

Z drugiej strony sosna jest drewnem iglastym i szybko się pali. Nie pozostawia śladów, dzięki czemu doskonale nadaje się do stosowania w kominkach i paleniskach. Sosna również pali się goręcej, dzięki czemu całkiem dobrze nadaje się do gotowania.

Jodła pali się najdłużej i najlepiej nadaje się do rozpalenia ognia o ogromnej intensywności w kominku lub w ognisku. Jodła pozostawia również najmniej resztek, zatem jest właściwym wyborem dla tych, którzy chcą posiadać czysty kominek albo ognisko każdorazowo, gdy z niego korzystają.

Wybór dobrego drewna do kominka jest bardzo ważny. O ile drewno ma większa kaloryczność to pali się dłużej. Dzięki temu rzadziej podchodzimy do kominka dołożyć kolejne warstwy drewna. Drewno o niskiej kaloryczności które spala się szybciej stosuje się zazwyczaj jako rozpałkowe.

Więcej informacji: jak długo pali się buk.
Jaka witryna jest bardzo pomocna kiedy szukasz konkretnych materiałów o tym jak długo pali się grab? Zapraszam serdecznie do przeczytania przygotowanego przeze mnie artykułu.

FacebookTwitterGoogle+Share

Dodaj komentarz