Zasady bezpiecznego przechowywania danych

Każdy z nas posiada dane w postaci cyfrowej, które są bardzo istotne i w żadnym wypadku nie powinny ulec zniszczeniu. Najważniejsza zasada bezpiecznego przechowywania danych mówi o tym, ażeby nie przechowywać kopii zapasowych w jednym miejscu. Wskazane jest ażeby, kopie zapasowe wynalazły się w przynajmniej dwóch różnorakich lokalizacjach.

W ten sposób zabezpieczamy wszystkie konieczne dla nas czy dla naszego biznesu informacje przed ewentualną kradzieżą sprzętu czy na wypadek zdarzeń takich jak zalanie czy pożar.
W jaki sposób przechowywać cenne dane?
W pierwszej kolejności należy podkreślić, że bezpieczne przechowywanie danych umożliwia skorzystanie z usług firm, które umieszczają nośniki informacji, czyli np dyski twarde, taśmy, płyty CD czy DVD w bezpiecznych lokalizacjach. Taka archiwizacja danych cyfrowych zabezpiecza nas przed ich utratą w wypadku zdarzeń, na które nie mam wpływu i których nie jesteśmy w stanie przewidzieć. W sytuacji funkcjonowania firm niezbędne jest ustalenie warunków przechowywania dysków twardych z backupem danych. W praktyce znaczy to, że należy z przedstawicielem firmy zewnętrznej ustalić zasady odbierania nośników danych, między innymi częstotliwości tych odbioru. Dzięki usłudze takiej jak przechowywanie dysków twardych minimalizujemy ryzyko utraty niebagatelnych dla funkcjonowania naszego biznesu informacji. Dodatkowo, nie pozwalamy, ażeby poufne informacje wyciekły na zewnątrz i trafiły do niepowołanych rąk, czyli np do naszej konkurencji. Warto więc korzystać z usług bezpiecznego przechowywania cennych informacji cyfrowych.

Więcej: bezpieczne przechowywanie danych.

FacebookTwitterGoogle+Share

Dodaj komentarz