Zniszczenie smartfona w wyniku upadku to nie koniec świat

Większość innowacyjnych telefonów to smartfony z dotykowymi wyświetlaczami. Producenci montują do prywatnych maszyn coraz większe ekrany, a w jaki sposób wiadomo, większy ekran to zwiększone niebezpieczeństwo uszkodzenia ekranu, a również związanego z nim modułu dotykowego.

Upadek smartfona stwarza szybsze bicie serca posiadacza. Szczególnie, kiedy upadnie wyświetlaczem do dołu. Częściej, taka sytuacja wiąże się z rozbiciem ekranu oraz awarią panelu dotykowego. Na szczęście, to wcale nie oznacza, że aparat nie nadaje się już do użytku i należy go wyrzucić. Wymiana ekranu jest możliwa i nie jest to czynność bardzo skomplikowana. Wykonują ją wszyscy ludzie zajmujący się serwisowaniem i naprawą telefonów, a ichniejszym usługi są dostępne praktycznie w każdym mieście. Nie będzie też problemu, kiedy okaże się, że dotyk nie reaguje. Niestety w wielu przypadkach dotyk jest połączony wprost z ekranem, przez co koszty naprawy w ten sposób rosną. Jest to celowy zabieg producentów, ażeby serwisować uszkodzone smartfony po wyższych cenach. Warto dodać, że w bardzo wielu sytuacjach, zbity wyświetlacz nie jest objęty gwarancją, jako uszkodzenie mechaniczne spowodowane przez użytkownika sprzętu.

Upadek za każdym razem może uszkodzić też obudowę. W tym Wam zmiana obudowy smartfona, być może jest rzeczą łatwą oraz dodatkowo najmniej problemową.

W jaki sposób zatem widzimy, w tak zaistniałych okolicznościach mamy możliwość złagodzenia skutków tych przykrych zdarzeń losowych i po naprawie wciąż cieszyć się korzystaniem ze smartfona.

Więcej treści: zmiana obudowy.

FacebookTwitterGoogle+Share

One thought on “Zniszczenie smartfona w wyniku upadku to nie koniec świat

Dodaj komentarz