Duży wybór szczepów orzecha włoskiego

Orzechy włoskie cieszą się ogromną popularnością w naszym kraju. Niestety za kilogram obranych, przepysznych orzechów włoskich należy zapłacić, aż kilkadziesiąt zł. Jest to faktycznie dość niemała suma, w szczególności jak za produkt, który każdy z nas może mieć za darmo w swoim własnym ogródku.

Orzech włoski Jacek jest najpopularniejszą odmianę sprzedawaną w szkółkach ze względu na dużą ilość orzechów , a dodatkowo odporność na wszelkie szkodniki i choroby. Zasadzony orzech włoski szczepiony na pewno po kilku latach umożliwi wam się cieszyć swoimi, przepysznymi orzechami. Na swoje orzechy niestety będziecie musieli poczekać kilka lat, jednakże potem ich obfitość zdecydowanie wynagrodzi wam te wszystkie lata oczekiwania.
Profesjonalni sadownicy w każdej chwili kupują orzechy szczepione tylko od szkółek, gdyż jest to zdecydowanie najlepsze, przetestowane źródło dobrych drzewek. Szkółki są prowadzone przez fachowców, którzy perfekcyjnie znają się na hodowaniu niedużych drzewek orzechów włoskich. Możecie być zatem pewni, że kupujecie bardzo wysokiej jakości drzewko, które doskonale przyjmie się w waszym ogródku. Po zasadzeniu wymarzonego drzewka na nieszczęście czeka was kilkuletnia opieka nad nim, zanim zaczną pojawiać się na nim pierwsze orzechy. Na pewno jednak wasze zasadzone drzewko wynagrodzi wam czas oczekiwania w postaci przepysznych orzechów. Zazwyczaj orzech włoski co roku posiada na sobie kilka kilogramów orzechów. Jego gałązki, aż się uginają od ich ciężaru, zatem na pewno wszyscy wasi domownicy spokojnie zaspokoją swój apetyt na przepyszne orzechy włoskie.
Źródło informacji: Orzechy szczepione.

FacebookTwitterGoogle+Share

One thought on “Duży wybór szczepów orzecha włoskiego

Dodaj komentarz