Hortensje do ogrodu

Hortensja ogrodowa to przepiękny krzew ozdobny. Jest to oczywiście roślina bardzo dobrze znana każdemu pasjonatowi ogrodnictwa. Uprawa tej rośliny nie jest zbyt trudna, jednakże konieczne jest przestrzeganie kilku najważniejszych zasad.

Z tego względu może trafić zarówno do ogrodów osób wprawionych w pielęgnacji roślin, jak i takich, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z ogrodnictwem.
Jaką odmianę hortensji wybrać do własnego ogrodu?
Wybór jest de facto spory i na pewno znajdziemy coś, co wpasuje się nasz ogród. Hortensja dębolistna to odmiana charakteryzująca się długimi liśćmi osiągającymi nawet 20 cm. Latem liście tej odmiany mają kolor zielony, natomiast jesienią zmieniają zabarwienie na czerwony i żółtawy. Tę odmianę hortensji najlepiej nasadzać na stanowiskach słonecznych albo półcienistych. Właśnie tam ta odmiana radzi sobie najlepiej. Hortensja Bobo to coraz popularniejsza w Polsce odmiana hortensji bukietowej, którą cechują kwiatostany przypominające z wyglądu płomienie. W związku z tym niełatwo ją pomylić z jakimkolwiek innym kwiatem. Kwiaty początkowo mają barwę białą, a z upływem czasu różowieją. Daje to niesamowity efekt, który przyciąga uwagę. Powinno się pamiętać, ażeby stanowisko dla tej odmiany było osłonięte od wiatru. Najczęściej jest sadzona w altankach a także czy pergolach. Inną interesującą odmiana hortensji jest Hortensja Phantom, która osiąga wręcz 3 metry wysokości, w związku z tym stanowi potężny krzew, który wypełnia przestrzeń pięknymi kolorami kwiatów. Można ją przycinać i w ten sposób formować jej kształt.

Źródło: Hortensja Phantom.

FacebookTwitterGoogle+Share

Dodaj komentarz