Jak zabezpieczyć dane firmowe?

Wiele osób zastanawia się, w jaki sposób można odpowiednio zabezpieczyć nośniki z ważnymi dla nich informacjami. Oczywiście przechowywanie kopii zapasowych wymaga przede wszystkim stosownej i bezpiecznej umiejscowienia, dlatego tak sporo firm decyduje się nawiązać współpracę z firmami specjalizującymi się w zakresie dostarczania rozwiązań związanych z bezpieczeństwem danych firmowych.
Gdzie przechowywać kopie zapasowe?
Przede wszystkim powinno się pamiętać o tym, ażeby kopie zapasowe wykonywać w sposób regularny, co uchroni nas przed utratą niebagatelnych plików, na przykład plików tekstowych, arkuszy kalkulacyjnych czy rozliczeń podatkowych pochodzących z programów księgowych.

Druga kluczowa zasada mówi o tym, aby przechowywanie kopii zapasowych odbywało się w dwóch różnych lokalizacjach, co w znaczący sposób redukuje ryzyko utraty danych. Jeżeli wręcz dojdzie do tego w jednej lokalizacji, to kopia zapasowa w drugiej umiejscowienia będzie bezpieczna. Warto więc pamiętać o tych zasadach, jeżeli już pragniemy uchronić się przed utratą istotnych dla naszej firmy informacji a także danych. Warto zdawać sobie sprawę także o tym, że przechowywanie dysków twardych, jak także innych nośników informacji, takich jak płyty CD, płyty DVD czy taśmy lto, powinno być wykonywane przez doświadczoną firmę, która odbiera od klienta nośniki informacji, konwojuje je do lokalizacji, a następnie gwarantuje pełne bezpieczeństwo poprzez monitoring oraz całodobową ochronę. Z całkowitą czyli stu procentową pewnością warto korzystać z owych usług, jeżeli pragniemy uchronić się przed utratą danych firmowych.

Zobacz więcej: przechowywanie kopii zapasowych.

FacebookTwitterGoogle+Share

Dodaj komentarz