Jaką apteczkę samochodową kupić?

Zgodnie z bieżącymi przepisami prawa drogowego kierowcy aut osobowych nie mają obowiązki posiadania apteczki samochodowej, warto być świadomym jednak, że na każdym z nas spoczywa obowiązek udzielenia przedmedycznej pomocy ofiarom wypadku lub innych zdarzeń drogowych. Do udzielenia takiej pomocy konieczne są odpowiednie środki, a więc warto bez względu na przepisy zadbać o odpowiednie wyposażenie auta, tj. apteczka samochodowa.
Apteczka samochodowa – co należy wiedzieć?
Niewątpliwie warto posiadać apteczką samochodową, która pozwala nam udzielenie pomocy przedmedycznej ofiarom wypadków drogowych czy innych zdarzeń.

Warto wspomnieć jednakże o tym, że jeżeli już nasza apteczka wyposażona jest środki farmakologiczne to nie możemy ich podawać bez konsultacji z lekarzem czy ratownikiem. Pamiętajmy również o tym, że na rynku znajdziemy różne apteczki, na przykład takie jak apteczka samochodowa DIN13164. Jest to apteczka w charakterystycznym czerwonym kolorze, która wykonana jest z mocnego wodoodpornego materiału. Nie zajmuje wiele miejsca, a równocześnie wyposażona jest podstawowe elementy, takie jak plastry z opatrunkiem, bandaże elastyczne, rękawiczki winylowe jednorazowe, chusta opatrunkowa, bandaże z kompresem, jest też sam kompres na rany czy dwie chusty trójkątne i koc termiczny. Zawartość apteczki to też nożyczki, jak także bardzo potrzebna rozpiska udzielania pierwszej pomocy. Jak się więc okazuje, DIN13164 apteczka powinna stanowić ważny detal wyposażenia każdego auta, o ile chcemy być przygotowani do udzielenia pierwszej pomocy.

Więcej informacji na stronie: apteczka DIN13164.

FacebookTwitterGoogle+Share

Dodaj komentarz