Komora normobaryczna

Terapia podwyższonym stężeniem tlenu daje wymierne korzyści zdrowotne, między innymi pobudzona jest produkcja kolagenu, jak też osteoblastów, czyli komórek, które odpowiadają za odbudowę tkanki kostnej, a zatem biorą udział w regeneracji organizmu po przebytych urazach. W dodatku, tlenoterapia to także sposób na to, ażeby cieszyć się młodym wyglądem, a więc spowolnić proces starzenia się organizmu przejawiający się między innymi defektami skórnymi.
Jakie korzyści niesie tlenoterapia?
Tlenoterapia to szereg korzyści dla organizmu, zalecana jest osobom, które walczą z poważnymi schorzeniami, na przykład dotyczącymi układu kardiologicznego, niemniej jednak też mogą z niej korzystać osoby, które chcą poprawić własne samopoczucie czy wygląd.

Trzeba zaznaczyć, że normobaria to warunki podwyższonego ciśnienia, jak również podwyższonych stężeń gazów występujących w powietrzu atmosferycznym, a zatem tlenu, dwutlenku węgla a także wodoru. Efektem zażywania sesji w takich specyficznych ustaleniach jest wzrost dotlenienia każdej komórki a także tkanki organizmu, co przekłada się na korzyści, w głównej mierze tj. powiększenie wydolności ogólnej organizmu, zarówno w sensie fizycznym, jak także psychicznym. Wykazano, że sesje w komorach normobarycznych korzystnie wpływają również na stan układu neurologicznego. W dodatku, normobaria łódzkie bardzo dobrze wpływa na przyspieszenie leczenia urazów, a zatem w głównej mierze sprawia zmniejszenie obrzęków, niweluje stany zapalne, przyspiesza gojenie ran, jak także korzystnie wpływa na niwelowanie stanów zwyrodnieniowych stawów.

Więcej: normobaria Łódź.

FacebookTwitterGoogle+Share

Dodaj komentarz