Maty grzewcze do łazienek

O ile chcemy uzyskać wysoki komfort termiczny w łazience, to z całkowitą czyli stu procentową pewnością warto postawić na elektryczne ogrzewanie podłogowe, które może być stosowane również w pomieszczeniach narażonych na działanie wody. Ogrzewanie podłogowe pod brodzikiem wymaga użycia stosownie dobranych mat, które są zabezpieczone przed działaniem wilgoci, a zatem gwarantują wysoki poziom bezpieczeństwa.
Maty grzewcze przeznaczone do łazienek – co warto wiedzieć na ich temat?
Na początku trzeba zaznaczyć, że aktualnie producenci oferują bogaty wybór różnorakich mat grzewczych, a więc także w tych użytych do stosowania pod wanną czy także brodzikiem.

Mata grzewcza pod wanna powinna charakteryzować się jednak odpowiednimi parametrami zarówno wytrzymałości mechanicznej jak również powinna być zaizolowana przed negatywnym wpływem wilgoci. Warto być świadomym o tym, że w sytuacji instalowania tego typu systemu grzewczego używa się wylewkę samopoziomującą jak również kle, a więc jest to warstwa zabezpieczająca przed działaniem wody. Należy wspomnieć też o tym, że w przypadku wyboru mat trzeba zwrócić uwagę także na jej parametry związany z mocą. O ile wybieramy maty pod płytki w łazience to trzeba wybrać maty o większej mocy niż w przypadku innych pokryć podłogowych np takich jak panele winylowe. Mata grzewcza pod prysznic powinna również być w odpowiedni sposób zamontowana, a więc warto skorzystać z pomocy fachowca np takiego jak elektryk. Po prawidłowym montażu pozostaje nam wyłącznie korzystanie z komfortowego ogrzewania podłogowego w łazience.

Zobacz: Mata grzejna pod prysznic.

FacebookTwitterGoogle+Share

Dodaj komentarz