Najpiękniejsze miasta w Polsce – Kraków

Kraków to jedno z najpiękniejszych miast w Polsce. Jest to opinia nie tylko i wyłącznie rodaków zamieszkujących nasz kraj, lecz też wielu turystów, którzy mieli okazję zwiedzić największe miasta naszego państwa. Masowe zabytki, piękna natura oraz niepowtarzalny klimat przyciąga każdego roku sporo ludzi, którzy pragną na swoje oczy zrealizować zwiedzanie Krakowa.

Jeśli do tej pory nie odwiedziłeś Krakowa, warto zrobić to jak najszybciej, ponieważ to miasto posiada wiele atrakcji, które zapierają dech w piersiach, jak przykładowo. zamek królewski.
Atrakcje Krakowa
W Krakowie miało miejsce wiele wydarzeń historycznych, które w znacznym stopniu wpłynęły na budowle znajdujące się miejsce a także szeroko pojęte dotychczasowe atrakcje. O ile zastanawiasz się, co spostrzec w Krakowie, to z całkowitą czyli stu procentową pewnością jedną z największych atrakcji jest bez wątpienia Zamek Królewski. Znajduje się on na Wzgórzu Wawelskim. Można powiedzieć, że jest to nawet obowiązkowa pozycja do zobaczenia dla każdego turysty. Zwiedzanie Krakowa to niewątpliwie niesamowita przyjemność. Na sam Zamek Królewski można dostać się Bramą Herbową, która znajduje się od strony Kanonicznej bądź też Bramą Bernardyńską, która położona jest nieopodal Stradomia Kościoła.
Kolejną atrakcją godną sugestie jest też Muzeum Narodowe. Rokrocznie odwiedza je liczne grono turystów z Polski i całego świata. Można w nim znaleźć liczne eksponaty, które dotyczą Stanisława Wyspiańskiego, który bez wątpienia zalicza się do grona jednych z najbardziej wybitnych krakowskich i polskich artystów.
Więcej: zwiedzanie Krakowa.

FacebookTwitterGoogle+Share

Dodaj komentarz