Ogrzewanie podłogowe frezowane – co trzeba wiedzieć?

Ogrzewanie podłogowe stanowi alternatywę dla systemów grzewczych z kaloryferami. I pod wieloma względami jest wyjściem znacznie korzystniejszym. Głównie system rurek rozprowadzających ciepło, które jest rozmieszczony według schematu na całej podłodze, powoduje równomierne rozprowadzanie ciepła po całym pomieszczeniu.

W sytuacji kaloryferów pomieszczenie jest podzielone na strefy ogrzane w różnym stopniu. Więc ogrzewanie podłogowe zapewnia komfort termiczny. To natomiast nie wszystko, ponieważ cyrkulacja powietrza w sytuacji kaloryferów obniża również poziom wilgotności, co sprzyja rozprzestrzenianiu się szkodliwych dla zdrowia roztoczy. Nie jest więc zaskoczeniem, że coraz więcej osób decyduje się na instalację ogrzewania podłogowego. Ciekawym rozstrzygnięciem w ramach tego systemu grzewczego jest ogrzewanie podłogowe frezowane. Warto więc poznać kilka informacji na jego temat.
Ogrzewanie podłogowe frezowane – o tym powinno się wiedzieć
Jest to rodzaj systemu grzewczego, którego montaż nie wymagania prowadzenia efektywnych prac budowlanych. Nie trzeba zatem skuwać całej posadzki, by zainstalować rurki grzewcze. Jest to możliwe, ponieważ frezowanie pod ogrzewanie podłogowe polega na wycinaniu około dwucentymetrowych otworków w już wylanej posadzce. W ten sposób system jest zakładany szybko. W przypadku mniejszych powierzchni prace mogą być zakończone w ciągu zaledwie jednego dnia. Co bardzo istotne, pył, który jest wytwarzany w czasie prac, jest pochłaniany przez specjalny odkurzacz, więc nie uwalnia się do wnętrza.
Polecana strona: frezowanie pod ogrzewanie podłogowe.

FacebookTwitterGoogle+Share

Dodaj komentarz